Úřad prodal poslední věc zabavenou „fotbalovému zloději“

03.02.2023 - Liberec

Liberecký ÚZSVM postupně prodal věci zabavené v rámci trestu propadnutí majetku po zloději, který vykrádal fotbalové šatny. Jako poslední vypsal elektronickou aukci na nepoužitou pánskou tašku přes rameno v kombinaci černé a hnědé kůže značky La Martina.

Ze tří přihlášených zájemců dva přihodili, každý jednou a nejnižší podání stanovené na 920 korun tak navýšili na vítězných 940 korun.

 

Obžalovaný o tuto tašku přišel spolu s dalšími předměty, jako byly troje pánské rifle nebo svetry, v rámci trestního řízení za zločin krádeže a přečin poškození cizí věci. Trestných činů se dopouštěl na fotbalových stadionech, kde vykrádal zamčené kabiny, odnášel si velmi hodnotné věci a také značnou hotovost.

 

Na libereckém stadionu navíc ukradl objektiv z kamery, přitom poškodil kabel pro robotickou hlavu a televizní společnosti tak způsobil další výraznou škodu.

 

Muž byl za spáchané činy odsouzen k trestu vězení na 51 měsíců a propadnutí odcizených věcí a také věcí, které používal k páchání trestné činnosti. Dále pak k náhradě škody přesahující 300 tisíc korun.

 

Liberecký ÚZSVM výnos z prodeje movitých věcí, které patřily pod tento trestní případ, včetně 940 Kč za pánskou tašku, odvedl na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti sloužící k odškodňování obětí trestných činů, a to podle zákona o použití peněžních prostředků z majetkových trestních sankcí uložených v trestním řízení. Celkový finanční výtěžek v rámci tohoto případu byl 6 632,70 Kč.

Přílohy:LB-01 - pánská příruční taška.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.