ÚZSVM k pomoci občanům Ukrajiny

02.03.2022

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v souvislosti s aktuální mimořádnou situací vytipoval k potenciálnímu využití celkem cca 30 objektů, které má ve své správě. Jedná se například o plně vybavené rekreační zařízení v Harrachově s kapacitou 24 osob nebo zařízený byt v Otrokovicích. ÚZSVM v této věci plně koordinuje postup se všemi odpovědnými institucemi, kraji a obcemi.

ÚZSVM má zároveň k dispozici volné kapacity pro uskladnění materiální pomoci ve svých sedmi skladovacích areálech po celé republice, například v Mcelích, Rokytnici v Orlických horách nebo v Uherském Hradišti.

 

Byt ve Zlíně

ÚZSVM ve spolupráci se Správou uprchlických zařízení Ministerstva vnitra poskytl matce se sedmiletým synem byt k užívání zdarma. Vybavený byt připadl státu jako odúmrť.

 

Byt v Otrokovicích

Pracovníci Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra spolu se zlínským ÚZSVM a dalšími organizacemi, které uprchlíkům pomáhají, poskytli rodině se třemi dětmi byt o velikosti 2+1 k užívání zdarma. Vybavený byt připadl státu jako odúmrť.

 

Hanácká kasárna v Olomouci

Hanácká kasárna v centru Olomouce aktuálně využívá Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. V areálu vzniklo potřebné zázemí nejen pro pracovníky asistenčního centra, ale také nouzové ubytování pro občany Ukrajiny.

 

Bývalá ubytovna v Plzni

ÚZSVM předal Plzeňskému kraji do užívání bývalou ubytovnu zdravotnického personálu v Čechově ulici v Plzni, v níž se dle informací z krajského úřadu podařilo zajistit 247 ubytovacích míst pro ukrajinské uprchlíky.

 

Administrativní budova v Jihlavě

V části administrativní budovy ÚZSVM v Tolstého ulici v Jihlavě provozuje Kraj Vysočina Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, které občanům prchajícím před válkou poskytuje kompletní servis od zajištění víz přes zdravotnickou pomoc až po koordinaci ubytování. V budově vznikl i improvizovaný dětský koutek.

 

Skladovací prostory ve Strakonicích

ÚZSVM poskytl Charitě Strakonice prostory ve své budově pro uskladnění materiální pomoci pro občany Ukrajiny. Samotné pracoviště charity se pak do budovy přesune v polovině letošního roku.

 

Informace jsou průběžně aktualizovány.  

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.