ÚZSVM odvedl do státního rozpočtu více než 570 tisíc Kč z prodeje nemovitostí

09.06.2021 - Liberec

ÚZSVM v Liberci prodal přímým prodejem nemovitosti na Liberecku za 572 000 Kč.

Na základě usnesení Okresního soudu v Liberci získal ÚZSVM spoluvlastnický podíl o velikosti 75/108 na rodinném domě, zděných kolnách a třech pozemcích o celkové výměře 424 m2. Dvoupodlažní zděný dům je situovaný v jihovýchodní centrální části Chrastavy. Dům si vyžádá celkovou rekonstrukci. Na pozemcích stojí též garáž a skleník. Nemovitosti byly prodány jejich spoluvlastníkovi za 441 300 Kč.

 

Pozemek o výměře 435 m2 ležící v katastrálním území Tanvald byl prodán za cenu 41 600 Kč. Je volně přístupný a rostou na něm vzrostlé stromy. ÚZSVM ho získal od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

 

Poslední dva prodané pozemky leží v katastrálním území Růžodol I  a mají celkovou rozlohu  298 m2. Větší z pozemků (236 m2) je nepravidelného čtyřúhelníkového tvaru a je volně přístupný. Na pozemku se nachází vzrostlé náletové dřeviny a křoviny bez hospodářského užitku a betonový sloup nadzemního vedení sítě nízkého napětí ve vlastnictví distribuční společnosti. Přes pozemek vede přístup ke stavbě ve vlastnictví kupující společnosti. Na druhém pozemku (62 m2) stojí dvoupodlažní stavba, která je rovněž ve vlastnictví kupující společnosti. ÚZSVM nabyl majetek po ukončení činnosti Okresního úřadu Liberec. Kupující společnost za pozemky zaplatila 89 600 Kč.

Přílohy: 726a.jpg 726b.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.