ÚZSVM prodal dva zarostlé pozemky

15.09.2023 - Česká Lípa

Českolipský ÚZSVM prodal v aukcích dva zarostlé pozemky, jeden v Žandově u České Lípy a druhý v Kunraticích u Cvikova. Peníze z prodeje, celkem 223 tisíc korun, odvedl úřad do státního rozpočtu.

V prvním případě byl předmětem aukce pozemek o výměře 491 m2 ležící v Žandově u České Lípy. Svažitý pozemek je porostlý trávou, náletovými keři a neudržovanými listnatými stromy. Přístupný je z ulice Školní. Podle územního plánu leží v nezastavěném území s funkčním využitím částečně jako plochy smíšené obytné městské a částečně jako plochy veřejného prostranství. Současně také leží např. na území s archeologickými nálezy a v Chráněné krajinné oblasti České středohoří.

 

Zájem o parcelu byl hned v prvním kole aukce. Jediný přihlášený účastník potvrdil částku stanovenou jako nejnižší podání ve výši 185 000 Kč a získal pozemek do svého vlastnictví.

ÚZSVM majetek převzal po zrušení Okresního úřadu Česká Lípa.

 

V prvním kole aukce se podařilo prodat také pozemek o výměře 381 m2 ležící v nezastavěném území okrajové části Kunratic u Cvikova. Svažitá parcela nepravidelného tvaru a je porostlá neudržovanými a neprořezávanými náletovými dřevinami bez hospodářského užitku nemající charakter lesa.

 

Do prvního kola aukce se přihlásili tři účastníci, jeden z nich však nesložil potřebnou kauci, proto mu nebyla umožněna další účast. Aktivně se do aukce nakonec zapojil jediný účastník, který se potvrzením nejnižšího podání ve výši 38 000 Kč stal jeho novým majitelem.

 

ÚZSVM ho převzal od Státního statku Bílý Kostel, státní podnik v likvidaci.

Přílohy:ČL-07 - Kunratice u Cvikova.jpgČL-07 - Žandov u České Lípy.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.