ÚZSVM prodal pozemek se zbořeništěm

15.09.2023 - Teplice

V katastru Tvrdína byl prostřednictvím aukce vyhlášené teplickým ÚZSVM nabízen pozemek se zbořeništěm. Kupec za něj nakonec zaplatil 197 tisíc korun. Úřad prodával také dříve konfiskovaný pozemek v Sobědruhách. Oba pozemky původně spadaly do kategorie těžko prodejných.

První pozemek v Teplicích má rozlohu 352 m2 a v katastru je evidovaný jako zastavěná plocha s nádvořím, zbořeniště. Parcela zasahuje do Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Úřad ho nabyl jako odúmrť po muži, který zemřel ve svých 97 letech. Na pozemek následně vypsal elektronickou aukci na svých stránkách www.nabidkamajetku.cz. Přihlásil se jeden účastník a ten také majetek za vyhlášenou cenu koupil.

 

Druhý pozemek v Sobědruhách s výměrou 44 m2 leží v zahradě za rodinným domem, není tedy veřejně přístupný a na jeho části se nachází stavba podzemního sklepa. Pozemek byl původně evidovaný na neznámého vlastníka. Prověřením historických vztahů se zjistilo, že parcela byla předmětem konfiskace. Protože nebyly nalezeny další doklady o převodu, směně nebo přídělu, jde podle zákona o majetek státu. Nový vlastník získal nemovitost v aukci po příhozu na nejnižší podání ve výši 38 tisíc korun.

Přílohy:TP-07 - Sobědruhy.jpgTP-07 - Tvrdín.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.