ÚZSVM prodal ve třech aukcích tři parcely

02.12.2022 - Šumperk

Ve třech jednotlivých aukcích prodával šumperský ÚZSVM dvě parcely v Oskavě a jednu v Jindřichově. Zejména o pozemek v Mostkově byl velký zájem. Za prodeje přibylo do státní kasy 186 800 korun.

Největší zájem byl v elektronických aukcích o svažitý zatravněný pozemek u chatové osady v Oskavě-Mostkově. Ve čtvrtém kole aukce se o parcelu strhl mezi třemi zájemci souboj, ve kterém padlo 29 příhozů a konečná cena se vyšplhala na 98 000 korun.

 

Pozemek získal ÚZSVM darovací smlouvou od osoby, které byl i přes její nesouhlas v roce 1976 přidělen za účelem postavení rekreační chatky. Ke stavbě nikdy nedošlo a majitel se parcelu od roku 1980 snažil vrátit. Bez úspěchu ji nabízel také realitním společnostem.

 

Další pozemek v Oskavě prodal úřad majiteli přilehlého domu. Na místě je příjezdová cesta k rodinnému domu. Nejprve byl proto osloven jeho majitel, který pozemek s rozlohou 115 m2 za 28 000 korun odkoupil.

Před prodejem této nemovitosti bylo nutné provést změnu zápisu v katastru u jejího druhu. Byla zde totiž vedena jako vodní plocha, v místě se nicméně žádný tok nenachází.

 

Další parcelu s rozlohou 191 m2 prodal úřad v Jindřichově-Plečích. Podmáčený pozemek sousedí s potokem Staříč. V prvním kole aukce nebyl pozemek prodán i přes to, že byli přihlášeni tři zájemci. Žádný z nich však nepřihodil a parcela byla proto nabídnuta k prodeji ve druhém kole. V něm padlo 20 příhozů a kupní cena se z 11 500 vyšplhala na 35 000 korun.

 

Tento majetek nabyl stát z konfiskace.

 

Přímým prodejem prodal úřad také pozemek ve Vlčicích, ve kterém je uložené potrubí odvádějící vodu od budov, které s místem sousedí. Kupující je majitelem těchto staveb a za úzkou parcelu, která je pro něj důležitá z hlediska údržby a péče o vlastní stavby, zaplatil 25 800 korun.

Přílohy:Vlčice foto.JPGVlčice ortofoto.jpgfoto Mostkov-Oskava.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.