ÚZSVM prodal značkové šperky za více než 125 tisíc Kč

22.02.2021 - Ústí nad Labem

ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal v elektronické aukci značkový řetízek s přívěškem a prsten značky Chopard za 125 100 Kč, které získal na základě rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem.

Jednalo se o věci zajištěné při domovní prohlídce. O ty obžalovaní přišli v rámci trestního řízení, protože na různých celních úřadech v  České republice úmyslně za účelem zkrátit clo a daň z přidané hodnoty v celních řízení předkládali padělané faktury o nákupu zboží v Čínské lidové republice. Uváděli nižší nákupní cenu, než byla skutečná. Tím spáchali zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a také zločin poškození finančních zájmů Evropských společenství.

 

Řetízek ze žlutého kovu s přívěskem zn. Chopard má čtvercový přívěšek na řetízku hráškového typu, je tvořený zlatou konturou posázenou kulatými brilianty a prosklenou středovou částí s volným briliantem v kulaté zlaté obrubě. Minimální kupní cena byla ve výši 75 600 Kč. Do aukce se přihlásilo celkem pět účastníků, samotné aukce se však zúčastnil pouze jeden z nich.

 

Prsten zn. Chopard s bílými kamínky má čtvercovou hlavu tvořenou konturou posázenou brilianty a jedním volným kulatým briliantem v obrubě mezi sklíčky uprostřed hlavy a dalšími brilianty na přístavkách. I on našel svého kupce hned v prvním kole aukce, do které se též přihlásilo pět účastníků, a i v tomto případě přihodil pouze jediný z nich, který tak získal prsten za nejnižší podání ve výši 49 500 Kč.

Přílohy: 125a.jpg 125c.jpg 125d.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.