ÚZSVM v České Lípě úspěšně prodává majetek v elektronických aukcích

22.02.2021 - Česká Lípa

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě úspěšně prodává majetek v elektronických aukcích.

Příkladem může být přímý prodej pozemku o rozloze 708 m2 ležící v katastrálním území Česká Lípa, v průmyslové zóně Svárov. Pozemek tvoří příjezdovou komunikaci do průmyslového areálu. Vlastníci staveb nacházejících se v areálu za pozemek dohromady zaplatili 135 000 Kč.

 

Ve třetím kole elektronické aukce se českolipskému pracovišti ÚZSVM podařilo prodat přívěsný dřevěný vozík za osobní automobil. Vozík má kovovou konstrukci, je garážovaný, domácí výroby, bez technické kontroly. ÚZSVM ho získal na základě usnesení Okresního soudu v České Lípě jako odúmrť po zemřelém muži ze Stráže pod Ralskem. Nejdříve byl vozík nabídnut organizačním složkám státu a státním organizacím, ale žádná z nich neprojevila zájem, proto byl nabídnut k prodeji široké veřejnosti. Zájemce se našel ve třetím nabídkovém kole, pro které bylo nejnižší podání stanoveno ve výši 3 600 Kč. Do aukce se přihlásilo pět účastníků, příhoz však učinil pouze jeden z nich a potvrzením částky 3 600 Kč se tak stal jeho novým majitelem.

 

Hned v prvním kole elektronické aukce veřejnost projevila zájem o dva zažehlovací stroje. ÚZSVM v České Lípě je získal do majetku na základě trestního příkazu Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. O tyto zažehlovací stroje značky Transmatic přišla obviněná obchodní společnost v rámci trestního řízení za to, že za účelem dosažení zisku prostřednictvím internetového obchodu nabízela k prodeji oděvy s padělanými ochrannými známkami.

 

Jednalo se o desítky ochranných známek, např. AC/DC, Alfa Romeo, AMG, Aprilia, Audi, David Guetta, Google, Justin Bieber, KTM, McLaren, Nirvana, Škoda, Yamaha další. Dále tato obchodní společnost v rozporu s autorským zákonem prostřednictvím téhož internetového obchodu nabízela k prodeji oděvy označené motivy chráněnými jako autorské dílo. Jednalo se např. o kreslené postavičky Asterix, Hello Kitty, Mimoň, či Shrek, také o loga filmů Avengers nebo Hunger games, nebo o úpravu původních fotografií hlavních aktérů filmů např. o Paula Walkera, Vina Diesela či Arnolda Schwarzeneggera.

 

Za tyto spáchané skutky, přečin porušení práv k ochranné známce a přečin porušení autorského práva, byla podle trestního zákoníku odsouzena mimo jiné také k trestu propadnutí věcí, a to dvou zažehlovacích strojů vyrobených v roce 2016. Do aukce se přihlásili dva účastníci, přičemž nejnižší podání ve výši 35 500 Kč potvrdil jeden z nich, a protože další účastník již částku nezvýšil, získal vítěz aukce tyto stroje za kupní cenu 35 500 Kč do svého vlastnictví.

Přílohy: ČL-01 - zažehlovací stroje.JPG ČL-01 - přívěsný vozík.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.