ÚZSVM v Pardubicích prodal byt v Prachovicích za 1 milion korun

11.01.2021 - Pardubice

Pracoviště ÚZSVM v Pardubicích získalo prodejem bytové jednotky o velikosti 3+1 v obci Prachovice do státního rozpočtu téměř 1 milion korun.

Obec na Chrudimsku se 1 400 obyvateli leží nedaleko Heřmanova Městce. Jednalo se o bytovou jednotku o podlahové ploše 73,84 m2, která se nachází v ulici Bučina, v Prachovicích, ve třetím nadzemním podlaží.

 

Byt je v původním stavu. Společně s bytem bylo prodáváno bytové zařízení. Součástí prodeje byl i příslušný podíl na společných částech domu a stavebním pozemku. V prvním kole výběrového řízení s aukcí elektronickou formou byla minimální kupní cena stanovena ve výši 950 000 Kč. Zájem o účast v prvním kole projevil jeden zájemce, který řádně uhradil v termínu požadovanou kauci. V průběhu prvního kola byl učiněn pouze jeden příhoz s nejvyšší nabídkou ve výši 950 000 Kč.

 

Převod nemovitostí byl schválen doložkou Ministerstva financí, kupní cena byla uhrazena a nový majitel se může připravovat na rekonstrukci bytové jednotky. Uvedený majetek získal ÚZSVM na základě usnesení Okresního soudu v Chrudimi jako tzv. odúmrť.

 

Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: „dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu“. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.

Přílohy: foto_byt pardubice 202012.PNG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.