ÚZSVM zdarma převedl parcelu s ženijním úkrytem i silniční pozemky

15.05.2024 - Náchod

ÚZSVM v Náchodě převáděl bezúplatně pozemky kraji i obci. Velká Jesenice získala pozemek včetně ženijního úkrytu, Královéhradecký kraj dva pozemky v Borohrádku.

Součástí pozemku s výměrou 205 m2, který získala Velká Jesenice, je podzemní železobetonový ženijní úkryt. Tyto stavby se nezapisují do katastru, samotný úkryt je pak nefunkční, zasypaný a není tedy přístupný. ÚZSVM tento majetek převzal jako nepotřebný od Ministerstva obrany.

 

Převedená parcela navazuje na další pozemky, které obec už vlastní. Jen pár metrů od ženijního úkrytu stojí kaplička z roku 1868, která je symbolem obce a u které se každoročně koná mnoho kulturně společenských akcí. 

 

Velká Jesenice leží nedaleko Náchoda, žije zde téměř 750 obyvatel.

Další dva pozemky, které ÚZSVM převedl, získal zdarma Královéhradecký kraj. Jde o silniční pozemky a kraj je vlastníkem zde vystavených komunikací II. a III. třídy. O převod těchto parcel, jímž došlo k sjednocení vlastnictví, požádala Správa silnic Královéhradeckého kraje.

 

Československý stát se stal vlastníkem majetku na základě ústavního zákona z roku 1948. ÚZSVM příslušelo hospodařit s pozemky na základě smlouvy o předání majetku od Ředitelství silnic a dálnic.

Přílohy:Foto1.jpgFoto2.jpgV. Jesenice.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.