ÚZSVM zprovoznil nové webové stránky

01.06.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových výrazně zmodernizoval svou webovou prezentaci. Nový web je přehlednější, rychlejší a přizpůsobuje se mobilním obrazovkám.

Nově internetové stránky, které jsou dostupné na adrese www.uzsvm.cz, navazují vizuálním stylem na webovou aplikaci na prodej nepotřeného státního majetku www.nabidkamajetku.cz, která prošla inovací vzhledu již v říjnu loňského roku. Modernizace webu www.uzsvm.cz proběhla kompletně vlastními silami ÚZSVM bez nutnosti vynakládat prostředky na externí subjekty.


Přibližujeme náš úřad veřejnosti a prezentujeme jej čistou, elegantní a srozumitelnou webovou stránkou. Inovace webu zapadá do naší strategie co nejlépe zpřístupnit agendy úřadu i nabídku nepotřebného státního majetku veřejnosti,“ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.


Návštěvníci stránek nyní snadněji najdou srozumitelné informace o všech agendách, kterými se ÚZSVM zabývá, a také se přímo z hlavní stránky mohou dostat do nejčastějších kategorií aplikace Nabídka majetku státu i do nabídek majetku z jednotlivých krajů republiky. Rovněž přibyla souhrnná interaktivní mapa všech regionálních pracovišť s kontaktními údaji, okno s nejnovějšími příspěvky úřadu na Twitteru a lepší vyhledávání informací v rámci webu. Úpravami a zpřehledněním obsahu prošly téměř všechny sekce webových stránek. Například oddíl veřejné zakázky je nyní transparentnější, nabízí intuitivnější hledání a přímo odkazuje na povinný systém pro administraci a zadávání veřejných zakázek Národní elektronický nástroj.


Webovou prezentaci ÚZSVM od května 2019 do května 2020 alespoň jednou navštívilo 292 884 návštěvníků. Nejčastěji je zajímají sekce Nabídka majetku, Seznam nedostatečně identifikovaných vlastníků a Volná místa. Zhruba 65 % uživatelů hledá informace na stránkách ÚZSVM z obrazovek počítače a již téměř 35 % z mobilů a tabletů, což podtrhuje důležitost nového přizpůsobení designu právě pro obrazovky přenosných zařízení.


Internetové stránky www.nabidkamajetku.cz navštívilo od spuštění více než 800 tisíc unikátních návštěvníků, proběhlo více než 7 000 elektronických aukcí a částka získaná do státního rozpočtu činí více než 365 milionů korun.


Nové internetové stránky plánujeme i dále vylepšovat, jakékoliv připomínky a podněty uvítáme na adrese promedia@uzsvm.cz.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.