Pondělí, 27. ledna 2020

Z činnosti Územního pracoviště v hlavním městě Praze

ÚZSVM prodal v elektronické aukci více než 100 let staré housle za 5 000 Kč

10.01.2020
ÚZSVM prodal v elektronické aukci více než 100 let staré housle za 5 000 Kč
Pražské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo v rámci dědického řízení housle značky Antonius Stradivarius Cremonensis.

ÚZSVM umístil dříve týraného pejska do nové rodiny

02.01.2020
ÚZSVM umístil dříve týraného pejska do nové rodiny
Pražské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových darovalo šestiletého pejska jménem Goro novým majitelům.

Rekordní týden právních služeb na ÚZSVM v Praze

02.01.2020
Odbor Právních služeb ÚZSVM v Praze převzal v jednom týdnu na základě zápisů o dohodách s organizačními složkami státu celkem 74 nových soudních sporů. Jedná se o rekordní počet převzatých soudních sporů v jednom týdnu.

Prodej pozemku v Hloubětíně vynesl přes půl milionu

20.12.2019
Prodej pozemku v Hloubětíně vynesl přes půl milionu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal ve výběrovém řízení prakticky nepřístupný a velmi těžce využitelný pozemek v Hloubětíně o výměře 1 012 m2, ležící mezi průmyslovými areály a železniční tratí.

ÚZSVM účinně vymáhá nesplacené pohledávky spořitelního družstva WPB Capital

18.12.2019
ÚZSVM účinně vymáhá nesplacené pohledávky spořitelního družstva WPB Capital
Mezi činnost Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových patří vedle zastupování státu v soudních sporech, hospodaření s majetkem státu, vyhledávání nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí mimo jiné i správa majetku zajištěného v trestním řízení podle zvláštního zákona.

Unesení v Libanonu se neúspěšně domáhali po státu náhrady škody ve výši 40 mil. Kč

16.12.2019
Čtyři žalobci se domáhali v soudním sporu po Ministerstvu financí, za které v řízení jednal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, zaplacení částky 40 milionů korun. Touto částkou měl stát žalobcům nahradit škodu, která jim měla vzniknout nesprávnými postupy Městského státního zastupitelství v Praze, Městského soudu v Praze, Ministerstva zahraničních věcí, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenským zpravodajstvím. Žalobci byli v polovině července 2015 uneseni neznámými ozbrojenci při své pracovní cestě na území Libanonu a těmito ozbrojenci byli drženi až do začátku února 2016.

Kuriózní žaloba v Praze

16.12.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se při zastupování organizačních složek státu před soudy setkává i s nestandardními situacemi. Jedním takovým případem je soudní spor u Obvodního soudu pro Prahu 2.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pravomocně uhájil 24 milionů korun

13.12.2019
Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů Kč. Požadovaná částka měla nahradit škodu, která mu měla údajně vzniknout nesprávným postupem exekutora.

ÚZSVM uhájil v právním sporu více než 178 milionů korun

12.11.2019
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze uhájili v právním sporu s kyperskou společností více než 178 milionů korun.

Řidič Avie, který před devíti lety zranil na přechodu dvě děti, neuspěl s žádostí o odškodnění

31.10.2019
Řidič Avie, který před devíti lety zranil na přechodu dvě děti, neuspěl s žádostí o odškodnění
K nešťastné události došlo v roce 2010, kdy řidič Avie najel v Brně na přechodu do přecházející školky a zranil 2 děti. Podle pravomocných verdiktů soudů byl příčinou nehody nefungující brzdový systém vozidla způsobený nedostatečnou údržbou. Vedle samotného trestu odnětí svobody uložil soud řidiči také povinnost zaplatit finanční prostředky dívce, která byla při nehodě vážně zraněna.

Kočka Pupinka našla nový domov

11.10.2019
Kočka Pupinka našla nový domov
Zaměstnancům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze se podařilo najít nové majitele pro roztomilou roční kočku Pupinku. Kočička byla odebrána společně se dvěma psy Gorem a Charlie původnímu majiteli kvůli zanedbání a podvýživě.

ÚZSVM daroval dříve týranou fenku novým majitelům

16.09.2019
ÚZSVM daroval dříve týranou fenku novým majitelům
Pražské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových darovalo cca tříletou fenku Tominu novému majiteli.

ÚZSVM uhájil v soudním sporu částku převyšující 800 milionů korun

12.09.2019
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájili v soudním sporu částku přesahující 800 milionů korun. Rozhodnutí soudu je nepravomocné.

ÚZSVM uhájil státu téměř 3 miliony korun v žalobě o náhradu újmy

22.08.2019
Obvodní soud pro Prahu 2 a následně i Městský soud v Praze se zcela ztotožnily s názorem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a žaloba A. S. o náhradu údajné nemajetkové újmy a škody z nezákonného trestního stíhání tak byla v celém rozsahu zamítnuta.

ÚZSVM pomohl v Praze zajistit ubytování pro policisty

20.08.2019
ÚZSVM pomohl v Praze zajistit ubytování pro policisty
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze předal Krajskému ředitelství Policie bytový dům se třemi bytovými jednotkami na Chodoveckém náměstí v městské části Praha 4 – Spořilov.

ÚZSVM prodal pozemky pod garážemi v Radotíně a Čakovicích

13.08.2019
ÚZSVM prodal pozemky pod garážemi v Radotíně a Čakovicích
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal pozemky pod garážemi v katastrálním území Radotín a v katastrálním území Čakovice vlastníkům těchto garáží. Tím se sjednotilo vlastnictví pozemků a staveb na nich stojících. ÚZSVM získal z přímého prodeje celkovou částku 431 000 Kč.

Právní zástupci ÚZSVM ušetřili státu 35 milionů v kauze bývalé šéfky ERÚ

13.08.2019
Právním zástupcům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařil další významný úspěch v rámci zastupování organizačních složek státu v soudních řízeních. Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu se domáhala po Ministerstvu spravedlnosti odškodnění za její trestní stíhání ve výši 35 mil. Kč. ÚZSVM, který v tomto řízení Ministerstvo spravedlnosti zastupoval, se podařilo celou částku uhájit, neboť Obvodní soud pro Prahu 2 žalobou vznesený nárok zamítl.

ÚZSVM nepravomocně uspěl v soudním řízení o odškodnění Igora Ševcova

12.08.2019
Zatím nepravomocného úspěchu dosáhli právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze. Obvodní soud pro Prahu 2 zamítl žalobu Igora Ševcova, kterou se domáhal po státu odškodnění za to, že vůči němu byla vedena trestní řízení pro podezření ze spáchání teroristického útoku na dům bývalého ministra zahraničí Martina Stropnického a dále pro účast na poškození zdi věznice Ruzyň nasprejovanými anarchistickými nápisy.

Prodej pozemku ve známé lokalitě Zeleného údolí

05.08.2019
Prodej pozemku ve známé lokalitě Zeleného údolí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal v pražských Kunraticích, v lokalitě Zeleného údolí, další pozemek o výměře 236 m2 za částku 1 633 250 Kč.

ÚZSVM prodal v elektronické aukci po 178 příhozech osobní auto za 477 tisíc korun

29.07.2019
ÚZSVM prodal v elektronické aukci po 178 příhozech osobní auto za 477 tisíc korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Praze získal na základě rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5 osobní automobil značky Land Rover Range Rover Sport 3,0 TD V6 jako soudní nevyzvednutou úschovu.