Velký souboj o malý pozemek

23.01.2023 - Plzeň

Malý pozemek vedle garážových stání v Dýšině nabídl ÚZSVM k prodeji prostřednictvím elektronického aukčního systému na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Nabídka vzbudila zájem veřejnosti a výsledná cena parcely dosáhla více jak čtyřnásobku.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni nabídl k prodeji v elektronické aukci parcelu o výměře 21 m2, která se nachází v okrajové části obce Dýšina. Poslední pozemek u řadových garáží vzbudil vyvolal neobvyklý zájem kupujících.  Dvanáct účastníků elektronické aukce v jejím průběhu učinilo 59 příhozů. Konečná kupní cena malého pozemku v Tovární ulici se z nejnižšího podání ve výši 20 000 Kč vyšplhala na konečných 82 500 Kč.

Tato částka byla odvedena do státního rozpočtu.

 

 

Elektronické aukce pro veřejnost spustil ÚZSVM v roce 2018 na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz Jedná se o historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného státního majetku. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů. ÚZSVM aplikaci průběžně vylepšuje tak, aby byla uživatelsky příjemnější a jednodušší.

Veřejnost má tak možnost nakupovat z pohodlí svého domova, online sledovat průběh i výsledky aukcí. Elektronický aukční systém výrazně posiluje transparentnost a veřejnou kontrolu při nakládání se státním majetkem.

Od spuštění systému do konce roku 2022 navštívilo stránky elektronických aukcí téměř 2,3 milionu unikátních uživatelů a uskutečnilo 23 380 aukcí. Získaná částka z prodejů přesahuje 2,6 miliardy korun. Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je od srpna roku 2021 možné i přes Identitu občana.

Přílohy:Dýšina.png
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.