Vily Milada a Miluška jsou již v katastru nemovitostí zapsány na Univerzitu Karlovu

03.02.2021 - v hlavním městě Praze

Univerzita Karlova je od včerejšího dne zapsána v katastru nemovitostí jako nový vlastník prvorepublikových vil Milada a Miluška nacházejících se v Praze – Libni.

ÚZSVM převzal areál, ve kterém se obě vily nachází, v roce 2017 od Ministerstva školství v mimořádně nevyhovujícím a neobyvatelném stavu. Ihned po převzetí nemovitostí ÚZSVM zabezpečil pozemky proti náhodnému vstupu. Jelikož se v případě těchto vil jednalo o majetek pro ÚZSVM nepotřebný, začal mu úřad v souladu se zákonem o majetku státu hledat nového vlastníka.

 

O část areálu projevila zájem Univerzita Karlova za účelem budoucího rozvoje přilehlého univerzitního areálu vysokoškolských kolejí 17. listopadu. Postupně probíhaly geometrické práce a oddělování pozemků, na kterých jsou přístupové cesty. Původně měla univerzita zájem pouze o část nemovitostí, následně projevila zájem o celý areál. Po uhrazení kupní ceny ve výši 56 753 000 Kč začátkem letošního podal ÚZSVM návrh na vklad do katastru nemovitostí. Věříme, že se Karlově univerzitě podaří areál po mnoha letech chátrání zvelebit a vybudovat v něm potřebné zázemí své studenty i zaměstnance.

Přílohy:Milada-2.jpgMiluška.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.