Všichni tři účastníci aukce měli o pozemek velký zájem

14.05.2022 - Česká Lípa

Pracoviště ÚZSVM v České Lípě prodalo stavební pozemek, o který byl v aukci nakonec velký zájem. Deváté kolo nakonec vyneslo českolipskému pracovišti finanční prostředky daleko vyšší, než bylo stanoveno nejnižší podání pro první kolo elektronické aukce.

Prodávaný pozemek o výměře 229 m2 leží v katastrálním území Kunratice u Cvikova a je v katastru nemovitostí evidovaný jako zastavěná plocha a nádvoří, zbořeniště. ÚZSVM tento pozemek získal po Státním statku Bílý Kostel.

V elektronické aukci se o pozemek strhl boj mezi třemi přihlášenými účastníky. Nejnižší podání bylo pro toto kolo stanoveno ve výši 70 000 Kč. Účastníci se vzájemně přehazovali, společně učinili 65 příhozů. Nejméně příhozů pak učinil vítěz aukce, který začal přihazovat až těsně před plánovaným koncem aukce a do doby zdolání ostatních účastníků udělal 13 příhozů. Přehazoval se s vytrvalým účastníkem, který měl o pozemek velký zájem a v průběhu aukce učinil 32 příhozů, nakonec však svůj boj před koncem aukce vzdal. Boj o pozemek probíhal ještě 27 minut po plánovaném ukončení aukce a nejnižší podání bylo během tohoto klání navýšeno o dalších 147,14 % na konečnou částku ve výši 173 000 Kč.

Přílohy:ČL-02 - Kunratice u Cvikova.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.