Vyjádření ÚZSVM ke směnám majetku mezi státem a hlavním městem Prahou

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné informace, které se objevily v článku Seznam Zpráv ohledně směn nemovitostí mezi státem a hlavním městem Prahou.

Tvrzení, že „Ministerstvo financí pozastavilo výměnu pozemků s Prahou v celkové hodnotě 1,7 miliardy korun“, je zcela nepravdivé. Vynětí nemovitostí v areálu Bohdalec připravovanou směnu majetku žádným způsobem nezablokovalo, neboť ÚZSVM vytipoval pro zařazení do směny jiné nemovitosti, o které hlavní město Praha i jeho městské části dlouhodobě projevují zájem. Jedná se například o nemovitosti v areálu mateřské školky. Aktualizovaný návrh směny v minulém týdnu, konkrétně 9. února 2023, odsouhlasil i majetkový výbor hlavního města Prahy. Další jednání budou probíhat s novým vedením hlavního města Prahy. ÚZSVM je připraven na to, aby k majetkovým směnám mezi státem a hlavním městem Prahou došlo co nejdříve.

 

Rovněž zdůrazňujeme, že článek zcela účelově zatajuje skutečnost, že na pozemcích v areálu Bohdalec nelze okamžitě zahájit bytovou výstavbu, neboť jsou z podstatné části zastavěny stavbami. Dodáváme, že hlavní město Praha či městské části již nyní mají ve svém vlastnictví pozemky, které jsou dle územního plánu určeny pro bytovou výstavbu.  

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.