Výjimečný areál Hanáckých kasáren hledá nového vlastníka, minimální cena činí 111 milionů korun

04.07.2024

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hledá definitivního vlastníka pro jedinečnou nemovitost v centru Olomouce. Na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz dnes vyhlásil další kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí, v němž minimální cena za historický areál Hanáckých kasáren činí 111 milionů korun.

Elektronická aukce areálu Hanáckých kasáren s minimální vyhlašovanou cenou 111 milionů korun bude zahájena 30. července 2024 v 10 hodin a potrvá do 31. července 2024 do 10 hodin. Do elektronické aukce se může přihlásit každý, kdo splní podmínky a před jejím začátkem (tj. do 29. července 2024) složí kauci ve výši 15 milionů korun.

 

Aby aukce byla úspěšná a přinesla vítěze, musí v ní padnout alespoň jeden příhoz, a to nejméně ve výši minimální vyhlašované ceny, tedy 111 milionů korun. Další příhozy musí částku navýšit minimálně o 100 tisíc korun. Veřejnost pak na webu www.nabidkamajetku.cz může průběh elektronické aukce sledovat online. Další podrobnosti k prodeji naleznete zde.

 

V případě úspěšného výběrového řízení ÚZSVM umožní Olomouckému kraji, městu Olomouc nebo Univerzitě Palackého v Olomouci tzv. „dorovnání“ nejvyšší nabídky ve výběrovém řízení.

 

Památkově chráněný objekt z 19. století, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v roce 2020 schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

 

ÚZSVM v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině poskytl na základě výpůjčky Olomouckému kraji prostory historické budovy Hanáckých kasáren za účelem zřízení a provozování KACPU, a to po celou dobu, kdy tento provoz zajišťoval právě Olomoucký kraj. Objekt Hanáckých kasáren byl následně užíván Správou uprchlických zařízení pro potřeby KACPU až do konce ledna letošního roku. ÚZSVM přistoupil k vyhlášení elektronické aukce poté, co byl v prostorách areálu ukončen provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině, a také poté, co Olomoucký kraj odmítl bezúplatné převzetí tohoto areálu.

Přílohy:0 letecké foto Hanácká - kopie.jpgDSC02458.jpg21 místnost.jpgDSC02433.jpgDSC02435.jpgDSC02418.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.