Vyškov získal zdarma několik pozemků

19.09.2023 - Vyškov

Vyškovský ÚZSVM převedl na město zdarma několik pozemků. Jednalo se o jednu parcelu v Opatovicích u Vyškova a dalších pět v městské části Marchanice.

Pozemek v Opatovicích má rozlohu 4 036 m2 je součástí veřejného prostranství a je přístupný bez omezení. Na jedné jeho části je hřiště se štěrkopískovým povrchem, které využívá veřejnost k nekomerčním aktivitám. Pořádají se zde například místní turnaje a hřiště také využívá zdejší mateřská škola. Další díl parcely je součástí biokoridoru kolem řeky  Malá Haná a spojuje dvě biocentra a tvoří břehové porosty řeky. Bezúplatný převod proběhl s omezujícími podmínkami na dobu 10 let.

 

ÚZSVM převzal majetek jako nepotřebný od Státního pozemkového úřadu.

 

Dalších pět pozemků získal Vyškov v místní části Marchanice v blízkosti DinoParku a průmyslové zóny. Pozemky leží pod chodníky mezi autobusovými zastávkami. Tím došlo ke sjednocení vlastnictví, což městu umožní lepší správu a případné opravy komunikací.

 

Dříve byly tři z těchto parcel v majetku státu s právem hospodaření Správy a údržby silnic Vyškova, Ivanovice na Hané. Dva další pozemky získal ÚZSVM v souvislosti se zrušením okresních úřadů.

Přílohy:foto Opatovice 1.jpgfoto Opatovice 2.jpgFoto Vyškov 1.JPGFoto Vyškov 2.JPGFoto Vyškov 3.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.