Zájemci se v aukci prali o dekorační věci z odúmrtě

14.10.2022 - Šumperk

ÚZSVM v Jeseníku na Šumpersku úspěšně prodával krásné dekorační předměty připadlé státu, o které lidé v elektronické aukci projevovali značný zájem.

Po ženě, která zemřela jako bezdětná vdova a nezanechala závěť, zůstala rozsáhlá pozůstalost. Tu ÚZSVM nabídl k prodeji veřejnosti na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Kupující se nejvíce přetahovali broušené sklo.

 

Broušený pivní půllitr měl vyvolávací cenu 100 korun, po 64 příhozech se konečná suma vyšplhala na 1 060 korun. Dále zájemce zaujala sada broušených skleniček se dvěma karafami, u které se po 27 příhozech zvýšila vyvolávací cena z 1 000 Kč na konečných 2 950 Kč. Dvě broušené vázy také vyvolaly velký ohlas, z původní částky 300 Kč se po 54 příhozech cena vyšplhala na 1890 Kč.

 

Majetek připadl státu jako odúmrť – to je v právním řádu České republiky obecně definováno v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu.

 

Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá za zákona o majetku státu.

Přílohy:broušená váza malá a velká.pngbroušená sklenice na pivo.pngsada broušeného skla (sklenky na víno, destiláty, sekt a karafy).png
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.