Neděle, 18. srpna 2019

září

Co prodává stát: totem i historickou pistoli

27.09.2018
Praha (Tyden.cz) Indiánský totem, historická pistole, maska klauna, ale i luxusní vozy nebo nemovitosti po lihové mafii. Zabavené věci z trestné činnosti nebo z pozůstalosti už dávno nemají svého majitele. Stát je proto prodává často jen za zlomek jejich ceny, a i když nabízené věci mají stále svou hodnotu, to nejzajímavější na nich je často jejich příběh.

ÚZSVM snížil počet bezprizorních nemovitostí na polovinu, seznam chce „vyčistit“ do 3 let

27.09.2018
​Praha (skypaper.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil za tři roky do poloviny roku 2018 počet bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní subjekty o 58 %, tj. o 5336 nemovitostí, na 3840. Počet nedohledaných a zaniklých subjektů se podařilo snížit o 47 % (o 603 subjektů).

Návštěvníci si pochvalují nové sociální zázemí

27.09.2018
Úštěk (Litoměřický deník) – Před zahájením rekreační sezony u jezera Chmelař se městu Úštěk podařilo otevřít nové sociální zařízení na jeho první pláži.

Majetek zapsaný na zaniklé instituce blokuje rozvoj obcí.

24.09.2018
Praha (ČT24.cz) Státu se postupně daří zbavovat se majetku, který je zapsaný na dnes už neexistující instituce. Během tří let prodal nebo převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) 10 tisíc takových pozemků či budov. Ty často leží v centrech měst a blokují jejich rozvoj. Majetek byl přitom zapsaný i na Elektrické závody Julia Fučíka či ministerstvo pracovních sil, které bylo zrušeno už v roce 1957.

Obec neměla o pozemek zájem. Prodal se tedy v aukci

19.09.2018
BUDYNĚ NAD OHŘÍ (Týdeník Litoměřicko) Ve výběrovém řízení se prodal pozemek, jehož součástí je stavba bývalého kina. Nemovitost byla nejprve bezúplatně nabídnuta městu, ale to o něj nemělo zájem.

ÚZSVM: Praha hostila výroční konferenci organizace PuRE-net, ČR byla zvolena do řídícího výboru

18.09.2018
Praha (Parlamentní listy) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně uspořádal ve dnech 9. až 12. září 2018 výroční konferenci organizace PuRE-net, která sdružuje evropské instituce, organizace či úřady zabývající se agendou hospodaření s nemovitostmi ve vlastnictví státu, jejich správou, prodejem či výstavbou nových budov. Zástupce České republiky byl rovněž zvolen do řídícího výboru organizace.

Stát prodává pozemky v lomu u Pavlic. Stojí na nich stavby

17.09.2018
Znojmo (Znojemský deník) – Soubor pozemků v lomu u Pavlic dává do prodeje Úřad pro zastupování státu.

Prodej pozemku se septikem vynesl přes 20 tisíc

17.09.2018
Litoměřice (Litoměřický deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemek se septikem ležící v jižní zastavěné části města v těsné blízkosti ubytovacího zařízení a nákupního centra.

Ministerstvo financí zve veřejnost na den otevřených dveří 28. září

14.09.2018
Praha (mfcr.cz) - V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa bude Ministerstvo financí jedním z prvních úřadů, který v Praze otevře své brány veřejnosti.

ÚZSVM: Ceny obrazů byly díky elektronickým aukcím navýšeny i o více jak tisíc procent

13.09.2018
Teplice (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích úspěšně prodává obrazy v elektronických aukcích.

Kadaň získala pozemky za více než půl milionu

12.09.2018
Kadaň (Chomutovský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově převedl městu Kadaň bezúplatně pět pozemků. Ty jsou v katastru nemovitostí vedené jako ostatní komunikace, zeleň a manipulační plocha. Pozemky jsou součástí vnitrobloku a okolí mezi ulicí Komenského a Jungmannova.

Stát prodává za 4,3 milionu zchátralé vojenské cvičiště u Budějovic

12.09.2018
České Budějovice (budejovice.iDNES.cz) - Za 4,3 milionu si může kdokoli koupit zchátralé vojenské cvičiště u Českých Budějovic. Pozemek o rozloze zhruba tisíc metrů čtverečních je poblíž Homolí na Českobudějovicku. Bývalý vojenský areál nabízí k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM).

Obec získala zdarma pozemek pro cvičení hasičů

04.09.2018
Toužetín (Týdeník Lučan) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech bezúplatně převedl obci Toužetín pozemek o výměře 108 metrů čtverečných vedený v Doníně.

ÚZSVM vystupuje v rámci církevních restitucí ve sporech o pozemkové vlastnictví na Broumovsku

04.09.2018
Náchod (parlamentnilisty.cz) Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové je účastníkem deseti soudních sporů, ve kterých žalobce - Benediktinské opatství sv. Vojtěcha v Broumově - požaduje vydat pozemky, ležící převážně v okrese Náchod.

ÚZSVM převedl městu Vrchlabí bezúplatně pozemek na území městské památkové zóny

03.09.2018
Trutnov (parlamentnilisty.cz) Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově převedlo bezúplatně městu Vrchlabí pozemek o výměře 98 m2 nacházející se na území městské památkové zóny Vrchlabí.

Úřad převzal šest korun. Měl je v kapse vězeň, půjdou do rozpočtu státu

25.09.2017
Brno (iDNES.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě převzal neobvyklou hotovost. Pětikorunu a korunu, které se našly u pracujícího vězně. Protože tím porušil zákon, mince propadly státu.

Opuštěný Fodermayerův pavilon znovu ožije. Sídlit v něm budou posudkoví lékaři

21.09.2017
Plzeň (denik.cz) -Zdá se, že dlouho opuštěný Fodermayerův pavilon v Doudlevcích konečně našel své využití. Budou v něm sídlit krajští posudkoví lékaři dvou státních institucí. Částečně prostory poslouží jako spisovny.

Majetkový úřad porazil u soudu Fischera. Ten nemá na miliardy nárok

21.09.2017
Praha (ekonomika.iDNES.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspěl v soudním sporu o téměř 2,5 miliardy s německou společností Aircraftleasing Meier und Fischer, ve které má většinový podíl podnikatel Václav Fischer. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval majetkový úřad.

V bitvě o 2,5 miliardy stát poráží Václava Fischera, který Čechy naučil létat k moři

20.09.2017
Praha (Seznam.cz) - Obvodní soud pro Prahu 2 odmítl, že by stát nesl odpovědnost za to, že letadla patříci Fischerově firmě byla neoprávněně zařazena do konkurzní podstaty.

Hezčí budovy s úředníky. Jihomoravská nádraží opraví za půl miliardy

19.09.2017
Brno (iDNES.cz) - Železničáři se v následujících pěti letech ve velkém pustí do oprav nádražních budov na jižní Moravě. Jako první je na řadě Břeclav, nejvíce peněz pak investují do přestavby ve Znojmě.