Středa, 26. února 2020

září

Článek Zlínského deníku o bývalé věznici v Uherském Hradišti

27.09.2019
Uherské Hradiště (Zlínský deník) – Všechny kroky Memoranda o spolupráci ve věci budoucího využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti jsou naplněny. Alespoň tak informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jakožto koordinátor dlouho plánované rekonstrukce bývalého uherskohradišťského justičního paláce.

Stát se zbavuje vily, město do ní chce přestěhovat školu

23.09.2019
SVITAVY (Mladá fronta DNES) - Po téměř 75 letech se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má ve vile jedno ze svých pracovišť, rozhodl jednu z nejcennějších staveb ve Svitavách opustit a přestěhovat se do menšího. Roli hraje úspora peněz i snaha o vyšší efektivitu. Už řadu let se totiž státním úředníkům nabízí možnost využít sousední budovu Státního pozemkového úřadu, v níž je řada kanceláří neobsazených. „Nyní probíhají jednání se Státním pozemkovým úřadem o možnosti převzetí jejich budovy v ulici Milady Horákové, kam by se úředníci ÚZSVM mohli přestěhovat. Přemístění úředníků do této budovy by bylo z hlediska využití administrativních prostor efektivnější. Naším cílem je sledovat evropský trend tak, aby plocha na jednoho zaměstnance činila 12 m2, přestěhováním se podaří tomuto cíli přiblížit,“ sdělila referentka oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Adéla Janů.

V ČR je skoro 200 tisíc nemovitostí bez majitele. Nejsou vaše?

23.09.2019
Praha (nova.cz) - V Česku je stále více než 175 tisíc pozemků a více než pět tisíc staveb, které mají neznámého nebo nedostatečně identifikovaného vlastníka. Mohou patřit i vám!

Soud i muzeum. Velká proměna uherskohradišťské věznice je připravená

23.09.2019
Uherské Hradiště (idnes.cz) - Ministerstvo financí schválilo dlouho chystanou proměnu bývalé věznice v Uherském Hradišti včetně vzniku Muzea totality. Investice vyjde na 436 milionů korun, hotovo má být v roce 2027.

Co s domy a pozemky, které nikomu nepatří? Jejich počet se snížil, některým úřad našel nové vlastník

20.09.2019
Praha (irozhlas.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových snížil od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 do konce letošního června počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 58 procent na 580.

Úřad vyřešil další případy pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka

19.09.2019
Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct pozemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila Michaela Tesařová z ÚZSVM

Další neexistující vlastník je vyřešený

18.09.2019
Benešov (Benešovský deník) – Návrh k přepsání dalších pozemků, u nichž dosud bylo evidováno právo hospodaření pro zaniklý Školní statek Pomněnice, podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Jde o třináct postátu zemků zapsaných na neexistujícího vlastníka,“ potvrdila tujícího Michaela Tesařová z ÚZSVM.

Chystá se velká proměna věznice. Schválí ji poslanci?

18.09.2019
UHERSKÉ HRADIŠTĚ (Mladá fronta DNES) - Při posledním otevření dorazilo do areálu přes čtyři tisíce lidí a ekumenická bohoslužba, která se kvůli počasí přesunula z nádvoří do vězeňské kaple, měla neuvěřitelně silnou atmosféru. Areál uherskohradišťské věznice je totiž jedinečný v celé zemi a stále láká řadu návštěvníků.

Nedostatky v zápisech v katastru

18.09.2019
Praha (ČT1) - Bohumil KLEPETKO, moderátor Události v regionech dobrý večer. Skoro u 200 tisíc staveb a pozemků, jejichž majitelé jsou špatně nebo nedostatečně zapsaní v Katastru nemovitostí, hrozí, že propadnou státu. Novela zákona z roku 2014 těmto vlastníkům ukládá, aby se do roku 2023 přihlásili, jenže z lhůty od doby platnosti novely uplynula už víc než polovina a za tu dobu se podařilo vyřešit nejasnosti jen u 30 tisíc nedostatečně identifikovaných nemovitostí, tedy asi jednu šestinu. Pátrání běžně trvá i několik let, zvlášť když úředníci musí třeba dědice hledat v zahraničí.

Dívčí Hrad má nového majitele za 4,9 milionu korun

18.09.2019
Bruntál (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení areál zámku Dívčí Hrad v okrese Bruntál za 4,89 milionu korun. Novým majitelem se stal spolek Highlander Heritage.

Energetici odkoupili od státu pozemky ve Vernéřově

13.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Tři pozemky pod budovami o celkové rozloze 393 metrů čtverečních prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) společnosti ČEZ.

Stát prodal kamenolom

12.09.2019
Pavlice – Osm pozemků o celkové výměře více než dvanáct set metrů čtverečních nacházejících se v Pavlicích prodal stát prostřednictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Perštejn plánuje obnovit zabahněný rybník

11.09.2019
Perštejn (Chomutovský deník) – Velká práce čeká na obci Perštejn. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na obci převedl dva pozemky, které leží v Černýši.

Pozemky pod Srdcem dali kraji

11.09.2019
Klentnice (Břeclavský deník) – Jihomoravský kraj získal pozemky v areálu domova pro osoby se zdravotním postižením Srdce v domě v Klentnici, jehož je provozovatelem.

Nepotřebné obrazy budou zdobit lázeňský areál

10.09.2019
Lázně Kynžvart (Chebský deník) – Obrazy, které Útvar pro zastupování státu ve věcech majetkových získal po bývalých okresních úřadech v Karlovarském kraji, budou dělat radost hostům v lázeňských domech v Lázních Kynžvartu.

Výborný úřad pracuje ve prospěch státu i veřejnosti

09.09.2019
Praha (Letňanské listy) - K zajímavým či vlivným osobnostem, které žijí na Praze 18, patří generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. Náplň její práce vyplývá již z názvu úřadu, který vede, pro čtenáře Letňanských listů ale více přiblížila obsah své činnosti a své zkušenosti.

Podvodník opět vybíral peníze

09.09.2019
Nový Jičín (Novojičínský deník) – Již podruhé v krátké době převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM) různé drobné předměty a peníze po jistém podvodníkovi.

Obce získaly do svého majetku pozemky od státu

09.09.2019
Mašťov, Málkov (Chomutovský deník) – Město Jirkov a obce Mašťov a Málkov získaly od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do svého vlastnictví pozemky. Největší pozemek o rozloze 5 350 metrů čtverečních získal Jirkov.

Řečický areál Koh-i-noor začne znovu sloužit k výrobě

09.09.2019
Kardašova Řečice (Jindřichohradecký deník) – Jindřichohradecký Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal v elektronické aukci budovu a pozemek ve výrobním areálu někdejšího státního podniku Koh-i-noor v Kardašově Řečici.

Chomutov získal od státu pozemek na sídlišti

06.09.2019
Chomutov (Chomutovský deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve výběrovém řízení s aukcí v Chomutově pozemek o rozloze 2 504 metrů čtverečních, který se nachází v zastavěné části města. Chomutov si ho odkoupil za 720 000 korun.