Úterý, 18. února 2020

ÚZSVM hledá nové pány pro jedenáct psů

01.09.2015 |
ÚZSVM hledá nové pány pro jedenáct psů
Praha 1. září 2015 – Celkem 11 psů nabízí k odběru zdarma regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Prachaticích. Původní majitel choval zvířata v nevyhovujících podmínkách, a byla mu proto odebrána.
„Přáli bychom si, aby tito psi našli co nejrychleji nový domov. Sedm psů je dočasně umístěno v útulku v Českém Krumlově, čtyři v Prachaticích,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.
 
Kontrola Krajské veterinární správy zjistila, že na šetřeném místě se nacházelo 25 kříženců různých plemen, středního až většího růstu a různého stáří. Jejich majitel je nechal žít v nevhodném prostředí, fyzicky je i týral a nedostatečně krmil. Čtyři psi byli v důsledku takového zacházení v době kontroly již mrtví. Ze zbývajících 21 živých psů bylo 7 psů, 10 fen a čtyři štěňata. Nejstaršímu psu je 11 let, štěňatům bylo přibližně 9 měsíců.
 
Zdravotní stav psů se od doby jejich odebrání výrazně zlepšil.
 
Prachatické pracoviště ÚZSVM uzavřelo po jejich převzetí smlouvy o bezúplatném převodu psů s osmi fyzickými osobami, další dvě smlouvy budou podepsány v nejbližších dnech. Pro zbývajících 11 zvířat ÚZSVM ještě stále hledá nové majitele. Sedm psů našlo přechodný domov ve Stanici pro psy Města Český Krumlov a čtyři v Záchytných kotcích Města Prachatice.
 
Detailnější informace o podmínkách odběru jsou dostupné na webu ÚZSVM, v sekci Nabídka majetku/Různé.
 
 
Radek Ležatka
tiskový mluvčí ÚZSVM
Tel.: 225 776 922
Mob: 725 705 760