Středa, 26. února 2020

září

Stát převedl kraji další pozemek

23.09.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl Jihomoravskému kraji pozemek v katastrálním území Habrovany. Pozemek je součástí vjezdu do Habrovanského zámku. Ten poskytuje služby sociální péče lidem, kteří potřebují pravidelnou pomoc.

Stát zlikvidoval další černou palírnu

23.09.2010
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se postaralo o zničení dalšího zařízení, které sloužilo k nelegální výrobě lihu. Úřad převzal palírnu od Celního ředitelství Brno, a to na základě rozsudku Okresního soudu v Břeclavi, potvrdila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Rennerová.

Stát zlikvidoval další černou palírnu

21.09.2010
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se postaralo o zničení dalšího zařízení, které sloužilo k nelegální výrobě lihu.

Ústavní soud získal od státu 78 obrazů k výzdobě svého sídla

21.09.2010
Chodby a kanceláře v sídle Ústavního soudu brzy ozdobí 78 obrazů, které soud bezplatně získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zlikvidovali padělky motorových pil

18.09.2010
Likvidaci padělků motorových pil zajistilo žďárské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jednalo se o 108 motorových pil a 72 lišt k těmto pilám. Padělky produktů Husqvarna byly zajištěny na asijské tržnici v Olomoucké ulici v Brně.

Boskovická kuželna má nového majitele

17.09.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal za více než tři miliony korun ve třetím kole výběrového řízení kuželnu v Boskovicích.

Kuželna má nového majitele

17.09.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve třetím kole výběrového řízení za více než tři miliony korun majetek v Boskovicích.

Stát daroval vodní plochy za statisíce

16.09.2010
Devět pozemků v katastru Lanžhota získaly v minulém týdnu bezúplatně od státu Lesy České republiky. Jedná se o vodní plochy o výměře zhruba osmdesát tisíc metrů čtverečních, které jsou součástí Obory Soutok.

Znojmo nakonec přece jen získá Loucký klášter

15.09.2010
Znojmo se definitivně stane vlastníkem Louckého kláštera. Tamní zastupitelstvo včera schválilo bezplatný převod chátrající památky ze státu naměsto. Pro hlasovala většina přítomných zastupitelů, uvedla mluvčí města Denisa Šipošová.

Loucký klášter Znojmu

15.09.2010
Bezplatný majetkový převod rozsáhlého Louckého kláštera z vlastnictví státu na město schválili včera znojemští zastupitelé na svém posledním jednání v dosavadním složení.

Zastupitelé řekli: Louka bude města

15.09.2010
Znojemské zastupitelstvo kývlo na převod areálu Louckého kláštera do rukou města. To jej chce po částech pronajímat. Brzy se má objevit zájemce o podnikání z Izraele.

Víceměřice postaví byty klientům ústavu

13.09.2010
Cvičné byty vybuduje obec v domě, který získala zdarma od státu.

Vodní plochy za statisíce stát daroval na Soutoku Lesům

10.09.2010
Devět pozemků v katastru Lanžhota získaly v tomto týdnu bezúplatně od státu Lesy České republiky. Jedná se o vodní plochy o výměře zhruba osmdesát tisíc metrů čtverečních, které jsou součástí Obory Soutok.

Získali pozemek pod náhonem

10.09.2010
ádosti zástupců Starého Města o převedení jednoho ze státních pozemků byly úspěšné. Ve středu jim Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl pozemek, který leží pod velkou částí důležité komunikace Na Valech.

Staré Město získalo pozemek, bude na něm i náměstí

09.09.2010
ádosti zástupců Starého Města o převedení jednoho ze státních pozemků, byly úspěšné. Včera jim Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl pozemek, který leží pod velkou částí důležité komunikace Na Valech.

Plzeň přijala hrob generála Prokopa

07.09.2010
K 39 čestným hrobům města Plzně, o které se stará radnice, zřejmě přibude zakrátko čtyřicátý. Patří válečnému letci, generálmajorovi Janu Prokopovi, kterému město udělilo v roce 1996 čestné občanství.

Stát daroval městu pozemky

04.09.2010
Celkem dvaatřicet pozemků o rozloze bezmála čtrnácti tisíc metrů čtverečních daroval městu Slavkovu u Brna stát, konkrétně vyškovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát stále více bohatne z mrtvých bez dědiců

01.09.2010
Rok od roku se výrazně zvyšuje hodnota majetku, který přebírá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po lidech, kteří zemřeli a nemají dědice, nebo který tvoří věci zajištěné v rámci trestního řízení.