Pondělí, 30. března 2020

září

Chátrající v Sibřině může být školkou i společenským centrem

30.09.2009
Chátrajícímu Šálkovu domu v centru Sibřiny u Prahy se blýská na lepší časy. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ho převedl na obec. Ta nyní bude pro objekt hledat vhodné využití.

Pozemky pro obce

29.09.2009
Několik obcí na Opavsku dostalo v minulém týdnu pěkný dárek.

Loucký klášter se možná prodá

29.09.2009
Loucký klášter ve Znojmě, pro který se stát víc než rok snaží najít kupce, se možná nakonec prodá. O koupi památky má zájem skupina zahraničních investorů. Chtěla by klášter přestavět na hotelový komplex s obchody, restauracemi a dalšími službami. Objem investice odhaduje na 50 milionů eur, tedy asi 1,3 miliardy korun, řekl vídeňský architekt Reinhard Demel.

Krnov s Opavskem brzy propojí magistrála

29.09.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl obcím 27 pozemků ve vlastnictví České republiky, jejichž celková účetní hodnota převyšuje jeden milion korun.

Loucký klášter ve Znojmě se možná prodá, zájem má cizí investor

28.09.2009
Loucký klášter ve Znojmě, pro který se stát víc než rok snaží najít kupce, se možná nakonec prodá. O koupi památky má zájem skupina zahraničních investorů. Chtěla by klášter přestavět na hotelový komplex s obchody, restauracemi a dalšími službami.

Pozemky za milion a půl změnily majitele

24.09.2009
Šest parcel za téměř milion a půl korun převedlo břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně ؘeditelství silnic a dálnic.

Velmi cenný zámecký park je na prodej

23.09.2009
Kupte si jeden z nejcennějších zámeckých parků v Česku. Na více než čtyřhektarové ploše v Bezděkově na Klatovsku rostou desítky druhů vzácných dřevin i památné stromy.

Město Znojmo chce loucký klášter

22.09.2009
Znojemské zastupitelstvo schválilo žádost o bezplatný převod louckého kláštera na Město Znojmo. Jediným omezením, které jsme ochotni akceptovat, je zákaz prodeje do dvaceti let, uvedl starosta Znojma Petr Nezveda.

Pozemky za milion a půl změnily majitele

22.09.2009
Šest parcel za téměř milion a půl korun převedlo břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně ؘeditelství silnic a dálnic.

Stovky zabavených rostlin konopí putují do spalovny

22.09.2009
Tečku za jedním z nejrozsáhlejších případů zabraných věcí z trestné činnosti neznámého pachatele udělal strakonický úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Celnice ve Vratěníně je nevyužita; zatím o ni není zájem

22.09.2009
Poslední zrušenou jihomoravskou celnicí na hranici s Rakouskem, pro kterou se zatím nepodařilo najít využití, je objekt na bývalém hraničním přechodu ve Vratěníně na Znojemsku.

Jeden z nejcennějších zámeckých parků v Česku je na prodej

22.09.2009
Jeden z nejcennějších zámeckých parků v Česku je na prodej. Na více než čtyřhektarové ploše v Bezděkově na Klatovsku rostou desítky druhů vzácných dřevin i památné stromy. Klatovský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásí na přelomu roku výběrové řízení na prodej památky, jejíž cena bude 11 milionů Kč.

ÚZSVM převede zdarma Metropolitní kapitule rybník na Plzeňsku

22.09.2009
Desetihektarový rybník Hvížďalka u Spáleného Poříčí získá zdarma církev. Plzeňský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který ho před několika dny nabídl k prodeji za 2,3 milionu korun, zrušil výběrové řízení.

Rybníček už nepatří státu

21.09.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR vodní plochu Noldenteich, která se nachází v menším chráněném území v katastru obce Kunratice.

Kroměříž usiluje o efektivnější provoz městského koupaliště Bajda

20.09.2009
Kroměříž usiluje o efektivnější provoz městského koupaliště Bajda. Radnice se potýká s nevyřešenými majetkoprávními vztahy, neboť pozemky v areálu jsou majetkem státu a město, byť by je rádo získalo, za ně platí roční nájemné 230.000 korun.

Mánes a Rut musí odejít z Duhy

19.09.2009
Radnice neprodloužila známým souborům nájem. Prý proto, že kulturní klub přešel od července pod město.

Zchátralý most stařičkého mocnáře nikdo nechce

19.09.2009
Historickou stavbu, kterou zatím vlastní stát, nechají pravděpodobně zbourat hasiči.

Nebezpečné psy majiteli zabaví. Neví ale kdy

18.09.2009
Nebezpečný pes křížené rasy amerického pitbula Merlin pokousal v posledních měsících sedm lidí včetně strážníka městské policie. Málem zmrzačil psa a napadl několik dalších. Jeho pán Miroslav Létal z Karlových Varů jej ale společně s dalším stejným psem, ovšem klidnější Bárou, klidně vodí dál po lázeňských ulicích.

Masné krámy, které jsou kulturní památkou, změnily majitele

16.09.2009
O více než 300 tisíc korun je bohatší státní pokladna za dva masné krámy v Písku, které Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal.

Louka: Znojmo počítá s investicí kolem miliardy

16.09.2009
Na včerejším zasedání znojemští zastupitelé rozhodli, že město znovu požádá o bezúplatný převod kláštera do svého majetku.