Středa, 23. října 2019

září

Budovy okresního úřadu patří městu

15.09.2009
Poslední z šesti administrativních budov po bývalém okresním úřadu předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně městu. Jedná se o dům v Kvapilově ulici, kde jsou v současné době sídla pěti neziskových organizací sdružujících handicapované.

Louka: do hry se opět vrací město

10.09.2009
O bezúplatném převodu Louckého kláštera do majetku Znojma budou v úterý opět rozhodovat zastupitelé. Areál by městu mohl patřit do konce roku.

Městys bezplatně nabyl dvou pozemků

09.09.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových i nadále pokračuje v uspořádávání vlastnických vztahů k pozemkům pod komunikacemi ve vlastnictví státu a staveb pozemních komunikací, které jsou nejčastěji ve vlastnictví obcí a krajů.

Starý klášter ve Frýdlantu už od nynějška patří městu

09.09.2009
Kvůli průtahům při schvalování legislativy se zdrželo i vyrovnání s Boromejkami. Situace kolem areálu frýdlantského domova pro seniory se po letech začíná konečně vyjasňovat. Aby město mělo možnost starý klášter zrekonstruovat, usilovalo o převod tohoto majetku do svého vlastnictví.

Poděbrady mají mít zázemí až příští rok

08.09.2009
Zájemci o objekt u přírodního koupaliště neschválil úřad potřebnou doložku. Pomoci by měla změna v zákoně.

Středověké hradby už patří městu

08.09.2009
Část městského opevnění z dob středověku patří městu Mikulov. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových včera opevnění předal do vlastnictví města.

Středověké opevnění patří městu

08.09.2009
Zbytky městského opevnění konečně patří Mikulovu. Do vlastnictví města převedlo nemovitou kulturní památku břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Bezúplatně.

Zátah celníků: pět set pytlů s padělky

08.09.2009
Tuny textilních výrobků, bot, elektroniky či parfémů z tržnic v jihomoravských Hatích skončí v drtičce.

45 tisíc padělků sešrotováno

05.09.2009
Tolik zboží by už slušně zaplnilo i velký obchod. Místo toho na 45 tisíc zcela nových a neobnošených kusů oblečení a obuvi, ale i hodinek, batohů, kabelek, peněženek či cédéček a DVD nosičů sešrotovala před několika dny drtička a zbytek spálila spalovna odpadu.

Kunovská tabule: odpadky zmizí

05.09.2009
Pracovníci blízkého bufetu by měli společně s kanoisty provést po každém víkendu úklid.

Část patologie prodal stát za 1,9 milionu

04.09.2009
Chátrající ruina rozestavěné budovy nedaleko příbramské nemocnice, kde se mělo nacházet oddělení patologie, je už řadu let pouze doupětem narkomanů. Plány, které by s objektem chtěla zrealizovat příbramská radnice, jsou zatím neuskutečnitelné, protože vlastní pouze 5/9 stavby. Zbylou část měl ve správě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), nyní se ale podílu zbavil.

Stát bezúplatně převedl pozemky pod silnicemi za bezmála osm milionů

03.09.2009
Stát bezúplatně převedl další pozemky pod silnicemi na Litoměřicku. Sdělil to Robert Hurt ze samostatného oddělení Komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) s tím, že převedené pozemky mají účetní hodnotu bezmála osm milionů korun.

Svojkov má celý hrad

01.09.2009
Obci Svojkov na Českolipsku se podařilo bezúplatným převodem od státu získat celý areál u zříceniny stejnojmenného skalního hradu ze 14. století. Už loni Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na obec pozemky a zříceninu, nyní Svojkov získal hospodářskou budovu bývalého zámečku.