Pátek, 10. dubna 2020

září

ÚZSVM předal národnímu parku hraniční přechod Strážný

29.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Prachatice (Územní pracoviště České Budějovice), předal objekty na silničním hraniční přechodu Strážný Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Hraniční přechod Dolní Dvořiště je volně průjezdný

24.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Český Krumlov (Územní pracoviště České Budějovice), dokončil úpravy hraničního přechodu Dolní Dvořiště.

Stavební úpravy na hraničním přechodu Halámky dokončeny

23.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Jindřichův Hradec (Územní pracoviště České Budějovice), zajistil odstranění části zastřešení na hraničním přechodu Halámky. Díky tomuto opatření bude na hraničním přechodu obousměrný provoz, a to ve směru od Rakouska do České republiky.

ÚZSVM převedl Centrum volného času

22.09.2008
Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Chomutov (Územní pracoviště Ústí nad Labem), bezúplatně převedli Městu Vejprty Centrum volného času, jehož celková účetní hodnota je bezmála 1,7 milionů korun.

ÚZSVM převedl pozemek Zlínskému kraji

16.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Zlín (Územní pracoviště Brno), dokončil bezúplatný převod pozemku do vlastnictví Zlínského kraje. Účetní hodnota převedeného pozemku je 7,3 milionů korun.

ÚZSVM soustavně pečuje o významnou kulturní památku

15.09.2008
V rámci péče o svěřený majetek vypsal ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Havlíčkův Brod (Územní pracoviště Hradec Králové), výběrové řízení na zhotovení a montáž mříže do kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, památky z 1. poloviny 18. století.

Největší černá skládka v Olomouci odstraněna

10.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Olomouc (Územní pracoviště Ostrava), zajistil likvidaci černé skládky pneumatik.

Černá pálenice míří do muzea

08.09.2008
Na základě trestního příkazu Okresního soudu ve Vsetíně změnila svého majitele jedna tzv. černá pálenice, kterou zabavila Policie ČR v rodinném domku na Vsetínsku. Tím ÚZSVM připadla kompletní pálenice včetně chladiče, přívodní trubky k chladiči, měděného víka s kotlem, lihoměru a cukroměru.

ÚZSVM prodal budovu v Brandýse nad Labem

04.09.2008
Částkou vyšší než 3,5 milionů korun přispěl do státního rozpočtu ÚZSVM, Územní pracoviště Střední Čechy, když se mu ve 3. kole výběrového řízení podařilo prodat nemovitosti v katastrálním území Brandýs nad Labem.

ÚZSVM odstranil překážky na hraničních přechodech s Polskem a Slovenskem

04.09.2008
Vstupem České republiky do Schengenského prostoru se změnila potřeba využití objektů a zařízení na hraničních přechodech. ÚZSVM plní podmínky Schengenského hraničního kodexu tím, že zajišťuje odstranění překážek, které brání plynulému silničnímu provozu.

ÚZSVM prodal pozemky v areálu stavebnin

03.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Uherské Hradiště (Územní pracoviště Brno), za více než 5,5 milionů korun prodal pozemky v katastrálním území Uherský Brod. Pozemky, jejichž celková výměra přesahuje 12 tisíc m2, se nacházejí v areálu prodejny stavebnin v okrajové části města Uherský Brod.

ÚZSVM zajistil volný průjezd přes hraniční přechody Harrachov, Královec a Dolní Lipka

03.09.2008
ÚZSVM, odbory Odloučené pracoviště Semily, Trutnov a Ústí nad Orlicí (Územní pracoviště Hradec Králové), zajistily odstranění překážek na hraničních přechodech Harrachov (Liberecký kraj), Královec (Královéhradecký kraj) a Dolní Lipka (Pardubický kraj). Odstranění překážek, které bránily volnému průjezdu těmito hraničními přechody, proběhlo v souvislosti se vstupem České republiky do schengenského prostoru.

Na jižní Moravě mizí překážky na hraničních přechodech

03.09.2008
ÚZSVM, odbory odloučené pracoviště Uherské Hradiště a Břeclav (Územní pracoviště Brno), zajistily na 2 hraničních přechodech odstranění překážek.

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

02.09.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště ďár nad Sázavou (Územní pracoviště Brno), v období červen “ srpen tohoto roku zabezpečil likvidaci zabaveného zboží v trestním řízení. Šlo o zhruba 28 tun zboží, jehož hodnota je přibližně 95 milionů korun. Likvidace padělků proběhla na základě šesti pravomocných rozhodnutí soudu.

Čtyři hraniční přechody na severu Čech jsou bez překážek

02.09.2008
ÚZSVM, odbory Odloučené pracoviště Teplice, Liberec, Děčín (Územní pracoviště Ústí nad Labem), zajistily odstranění překážek na čtyřech hraničních přechodech. V současnosti je průjezd přes Cínovec, Hrádek nad Nisou, Hřensko a Rumburk “ Neugersdorf zcela volný a bezproblémový.

ÚZSVM prodal budovu školského úřadu

01.09.2008
ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Karlovy Vary (Územní pracoviště Plzeň), se v 8. kole výběrového řízení za částku 4,6 milionů korun podařilo prodat budovu bývalého Školského úřadu v Sokolově.