Zchátralý most o víkendu zmizel

06.12.2021

Mladá fronta DNES - CHOTÍKOV Zchátralý a už roky uzavřený most u Chotíkova nad silnicí z Plzně do Karlových Varů byl o víkendu zbořený. Podle starostky Chotíkova Evy Hirschfeldové plánuje obec v místě vybudovat lávku pro pěší a cyklisty, kterou by lidé vyžívali při cestě směrem na Krkavec. V důsledku demolice byl o víkendu přerušený provoz na silnic I/20 a objízdná trasa vedla přes Chotíkov.

U mostu, který byl postavený v 70. letech minulého století, nebylo jasné, komu patří, a proto jej před čtyřmi roky převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten zajistil demolici. Úřadu se nepodařilo dohledat konkrétního vlastníka kvůli neexistujícím dokumentům. „Opakovaně jsme most nabízeli obci Chotíkov, Plzeňskému kraji, Ředitelství silnic a dálnic. Nikdo však o něj neprojevil zájem,“ uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová.


Jednou z podstatných příčin nezajmu byla skutečnost, že by most vy vyžadoval nákladnou rekonstrukci.
Demolici provedla společnost APB, jejíž pracovníci bourací práce zahájili v sobotu ráno. Před tím na silnici pod mostem položili krycí vrstvu, aby nebyla poškozená vozovka. V neděli byly zbytky mostu pryč. Starostka Chotíkova sdělila, že obec chce mít v místě novou lávku co nejdřív. „Mohlo by se stávat, že občané budou přebíhat silnici, což by nebylo dobré,“ řekla.
Obec má pro lávku předjednanou dotaci od státu, ta by mohla pokrýt až sto procent nákladů, které jsou odhadnuté na 13 milionů korun.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.