ÚZSVM o tomto víkendu nechá odstranit nebezpečný most nad silnicí I. třídy v Chotíkově na Plzeňsku

03.12.2021 - Plzeň

V sobotu 4. prosince 2021 v 0:00 hod. dojde kvůli plánované demolici mostu v Chotíkově k dočasnému uzavření silnice I. třídy I/20 na trase Plzeň – Karlovy Vary. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odstraní delší dobu uzavřený most v souladu s rozhodnutím Odboru dopravy Městského úřadu Nýřany. Most je dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu a ohrožuje zejména bezpečnost silničního provozu.

Práce na odstranění mostu postaveného v letech 1972 - 1974 by měly skončit v neděli 5. prosince v podvečerních hodinách. Tento termín byl zvolen tak, aby co nejméně zatížil dopravu na jinak frekventovaném hlavním tahu mezi Plzní a Karlovými Vary. Demolici mostu provede firma vybraná na základě transparentní veřejné zakázky.  

 

 

Značená objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny a autobusové linky povede přes obec Chotíkov. Tuto trasu mohou využít také řidiči nákladních vozidel jedoucích ve směru na Karlovy Vary.

 

 

Nákladní vozidla jedoucí směrem na Plzeň pak musí využít objízdnou trasu vedoucí přes Čeminy, Město Touškov, Kozolupy, ulici Regensburská až po okružní křižovatku Domažlická v Plzni.

 

 

ÚZSVM převzal tento most do svého majetku poté, co se kvůli neexistujícím dokumentům nepodařilo dohledat konkrétního vlastníka. Most je pro ÚZSVM nepotřebný, proto se pro něj v souladu se zákonem snažil najít definitivního vlastníka. Opakovaně jej nabízel obci Chotíkov, Plzeňskému kraji, Ředitelství silnic a dálnic. Nikdo však o most neprojevil zájem.

 

Přílohy:Most Chotíkov.png
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.