Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti dle následujících metodik:

 

  • Česká pravidla přístupnosti zakotvená v novele Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 81/2006 Sb.
  • Blind Friendly Web - přístupnost webových stránek pro nevidomé a slabozraké
  • WCAG 2.1, Web Content Accessibility Guidelines 2.1
  • Harmonizovaná evropská norma EN 301 549 V3.2.1 
  • Vyhláška č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti)

 

Struktura dat

Informace jsou strukturovány pomocí jazyka XHTML a formátovány pomocí kaskádových stylů CSS. Velikost písma je udávána v relativních jednotkách, můžete si tedy zvolit požadovanou velikost písma (například CTRL + posun kolečkem myši). Všechny odkazy kromě horizontální, vertikální navigace a nadpisů aktualit na úvodní stránce jsou v textu vyznačeny.

 

Soubory ke stažení

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné, než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory předchází ikonka s typem tohoto souboru.

PDF - prohlížeč Adobe Acrobat Reader.

DOC, XLS, PPT - editor openoffice.

RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů, například Notepad nebo Wordpad.

ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat, navíc je většinou součástí systémů Windows.

MOV - multimediální přehrávač QuickTime.

AVI, MP3, MPG, WAV, WMV - přehrávač multimediálních formátů je součástí systémů windows jako Windows Media Player.

 

Tisk

Odkaz pro tisk uvedený na spodním okraji stránky je přístupný pouze se zapnutým javascriptem. Pokud uživatel nemá javascript povolen, může použít běžný způsob tisku z prohlížeče (funkčnost tisku tím není nijak omezena). Před tiskem se pomocí kaskádových stylů odstraní informace nesouvisející s obsahem stránky (navigace, patička, ...).

 

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu webmaster@uzsvm.cz

 

logo-css.pnglogo-wcag.jpglogo-xhtml.png

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.