Kadaň vlastní nové pozemky

27.03.2024 - Chomutov

Chomutovský ÚZSVM převedl Kadani zdarma několik pozemků. Některé z nich byly původně evidovány na listu vlastnictví neznámých vlastníků, proto převodu předcházelo pátrání po skutečných majitelích.

Celková výměra pozemků činila 392 m2. Dva malé s výměrami 7 m2 a 9 m2 v Úhošťanech v lokalitě Kadaňská Jeseň mají zpevněný povrch, na větším se nachází přístřešek na komunální odpad a na druhém přístřešek autobusové zastávky. Úřad musel nejprve prověřit minulost pozemků a zjistil, že dříve byl jeden veden jako zahrada a druhý jako cesta. Zahrada byla zkonfiskována a v roce 1949 byla součástí zemědělského přídělu podniku Československé státní statky, jehož likvidace započala v roce 1951 a v roce 1956 byl vymazán. Pozemek cesty byl veřejným statkem.

 

Další 3 pozemky s výměrou 376 m2 v katastru Kadaně, které město získalo, jsou součástí veřejného prostranství v blízkosti mateřské školy a bytové zástavby, tvoří chodník, veřejnou zeleň a je zde přístřešek pro odpad. ÚZSVM pozemky převzal od Státního pozemkového úřadu a Kadaň je následně získala zdarma ve veřejném zájmu.

Přílohy:CV-12 - Kadaň.jpgCV-12 - Kadaň2.JPGCV-15 - Úhošťany.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.