Lázně Kynžvart si vybraly potřebné movité věci z nabídky majetku státu

29.11.2021 - Česká Lípa

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě převedl zdarma Lázním Kynžvart movité věci, které pocházejí z odúmrtě nebo trestné činnosti. Nabídka majetku státu zveřejněná na webu www.nabidkamajetku.cz, které byly předměty nabídnuty, je pro státní instituce stále atraktivnější.

Stát nabyl jako odúmrť majetek po muži z Mimoně. Jeho příbuzní totiž dědictví odmítli. Jednalo se o jízdní kolo a mikrovlnou troubu, které ÚZSVM z tohoto dědictví lázním předal.

Dále si léčebné lázně vybraly několik movitých věcí, které státu připadly z trestné činnosti. Jednalo se o trestní řízení, ve kterém byl obžalovaný odsouzen mimo jiné za přečin úvěrového podvodu, kdy si u různých společností podvodně sjednával hotovostní a spotřebitelské úvěry, přestože věděl, že je nebude schopen splácet. Vždy splatil pouze několik částek, nebo se k placení splátek vůbec nedostal. Zároveň k získání těchto úvěrů předkládal při uzavírání smluv bankovní výpisy, na kterých pozměnil příchozí platby od zaměstnavatele. Uváděl i jména zaměstnavatelů, u kterých nikdy nepracoval. Za tyto skutky byl mimo jiné odsouzen k trestu propadnutí věcí, které za získané prostředky pořídil. ÚZSVM lázním předal pračku, kuchyňský stůl, pojízdnou kancelářskou židli a šatní dvoukřídlou skříň.

Přílohy:1419_Lázně Kynžvart si vybraly potřebné movité věci z nabídky majetku státu1.jpg1419_Lázně Kynžvart si vybraly potřebné movité věci z nabídky majetku státu2.jpg1419_Lázně Kynžvart si vybraly potřebné movité věci z nabídky majetku státu4.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.