O projektu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou aplikaci Nabídka majetku státu, ve které nabízí nepotřebný státní majetek veřejnosti. Intuitivní a uživatelsky přívětivá aplikace obsahuje tři základní sekce – nabídky pro státní instituce, nabídky připravované a nabídky pro veřejnost.


o_NMS.png


Nabídky pro veřejnost obsahují také výběrová řízení s elektronickou aukcí (elektronické aukce), které ÚZSVM spustil

k 1. únoru 2018. Jedná se o historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného státního majetku. Nejprve byl systém spuštěn pro prodej movitého majetku a následně byla 1. listopadu 2018 přidána možnost prodeje nemovitostí. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů.

Veřejnost má tak možnost nakupovat z pohodlí svého domova, online sledovat průběh i výsledky aukcí. Elektronický aukční systém výrazně posiluje transparentnost a veřejnou kontrolu při nakládání se státním majetkem. Od 1. listopadu 2018 zpřístupnil ÚZSVM elektronický aukční systém všem organizačním složkám státu a státním institucím, všechny nabídky od 420 státních institucí jsou tak přehledně na jednom místě. Organizační složky státu a státní instituce mají díky ÚZSVM větší šanci nabízený majetek prodat. ÚZSVM aplikaci průběžně vylepšuje tak, aby byla uživatelsky příjemnější a jednodušší.

 

Výhody elektronických aukcí

 •  možnost nákupu z pohodlí domova, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 •  sledování, průběh i výsledky aukcí online
 •  přehlednost
 •  férovost prodeje
 •  nabídka lukrativního majetku
 •  historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného majetku
 •  transparentnost a veřejná kontrola při nakládání s nepotřebným majetkem státu

Od spuštění systému do konce roku 2019 navštívilo stránky elektronických aukcí přes 687 tisíc unikátních uživatelů a uskutečnilo se celkem 5 577 aukcí. Získaná částka z prodejů činila 185,2 milionu korun.

 

ÚZSVM

 • je organizační složkou státu a je součástí resortu Ministerstva financí, vznikl k 1. 7. 2002.
 • mezi základní agendy patří zastupování státu v majetkových právních jednáních, hospodaření s vymezeným státním majetkem a dislokační agenda.
 • zastupuje státní instituce v právních jednáních s dlouhodobou úspěšností více než 90 %. V roce 2019 tak ÚZSVM uhájil státu 36, 9 miliardy korun.
 • vykonává svou činnost prostřednictvím regionálních pracovišť (8 územních a 45 odloučených).

 

Veškerou uživatelskou dokumentaci k Nabídce majetku naleznete zde.

Uživatelskou podporu k aplikaci NMS můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

Pro veřejnost: nabidkamajetku@uzsvm.cz

Pro státní instituce: podporanabidkysi@uzsvm.cz

Přílohy: nabidka-majetku-statu-pruvodce-novou-aplikaci.pdf jak-mohu-koupit-majetek-od-uzsvm.pdf eas-nemovitosti.pdf eas-movity-majetek.pdf
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.