Týraná fenka Dáša má novou paničku

07.02.2023 - Louny

Lounský ÚZSVM nalezl společně s Útulkem pro opuštěná zvířata Jimlín nový domov pro asi desetiletou fenku Dášu, která si do té doby žila strastiplný život.

Dáša byla odebrána původní majitelce kvůli týrání. Žena pejska dlouhodobě zanedbávala, bila, záměrně ji přivazovala na velmi krátký provaz či řetěz. Jediný úkryt pro Dášu uvázanou na dvorku byl starý stůl, pod kterým byla louže a kus mokrého hadru, na kterém ležela. Vodu na pití měla špinavou a majitelka pro ni dlouhodobě neměla žádné krmivo.

 

V důsledku toho všeho měla Dáša špinavou srst, zapadlé oči, viditelná žebra a vystouplé pánevní kosti, celkově byla ve velmi špatné výživové i fyzické kondici. Bylo proto rozhodnuto o odebrání zvířete a majitelem se stal stát, který jí umístil v jimlínském útulku na zotavenou.

 

Po prvotním vyšetření u veterináře se v útulku báli špatných zpráv, protože Dáša měla nehybné zadní nohy. Šlo naštěstí jen o ochablé svaly a fenka se dala pod péčí útulku, kde se cítila mnohem spokojeněji, brzy dohromady. Zjistilo se, že Dáša je ve skutečnosti veselá, aktivní a miluje procházky. Dášu ji si v útulku vyhlédla nová panička a fenka tak již zamířila do opravdového domova.

Přílohy:LN-01 - pes Dáša 2.jpgLN-01 - pes Dáša 3.jpgLN-01 - pes Dáša.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.