ÚZSVM spustil elektronické aukce i pro pronájem nemovitostí

05.08.2021 - Ústředí a Útvary generálního ředitele

Na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz, na nichž nejen Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí nepotřebný státní majetek, se nyní mohou zájemci účastnit i výběrových řízení s elektronickou aukcí na pronájem nebo pacht.

První takovou vyhlášenou elektronickou aukcí je aukce na pronájem bytu o velikosti 3+1, který se nachází v administrativní budově v Náchodě. Zájemci se jí mohou zúčastnit až do 24. srpna. Minimální cena měsíčního nájemného byla stanovena na 5 552 korun.

 

Nabídky do výběrových řízení na pronájem či pacht bylo dosud možné doručit na ÚZSVM pouze v listinné podobě. Nyní se občané mohou zapojit do elektronických aukcí z pohodlí svého domova a také online sledovat průběh jednotlivých aukcí stejně tak, jako v případě online prodejů nepotřebného státního majetku.

 

Navíc, pokud je vítěz elektronické aukce na pronájem nebo pacht zaregistrován do aplikace Nabídka majetku státu prostřednictvím e-Identity, nebude od něj následně při podpisu užívací smlouvy vyžadován úředně ověřený podpis.

Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. V první fázi nabízel pouze movitý majetek, následně byl spuštěn i prodej nemovitostí. Elektronický aukční systém v současnosti eviduje téměř 16 tisíc zaregistrovaných účastníků aukcí a přes 11 tisíc odběratelů novinek. Od spuštění systému do začátku srpna 2021 navštívilo stránky elektronických aukcí přes 1,5 milionu unikátních uživatelů. Proběhlo celkem 14 157 aukcí, z nichž 11 124 vyhlásil ÚZSVM a 3 033 aukcí uspořádaly jiné státní instituce. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: www.nabidkamajetku.cz

 

Videonávody jak se do aplikace přihlásit a jak se zúčastnit aukcí jsou dostupné zde:

https://www.youtube.com/watch?v=zNgaZgwfFbs

https://www.youtube.com/watch?v=q7HUwiIy94w

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.