Velká Kraš sjednotila vlastnictví koupaliště

10.01.2023 - Šumperk

Šumperský ÚZSVM dokončil prodej pozemku v prostoru obecního koupaliště ve Velké Kraši za 61 tisíc korun. Obec tak sjednotila vlastnictví celého areálu.

Pozemek tvoří jeden celek s areálem provozovaného koupaliště, a proto ho obec mohla od úřadu odkoupit přímo. Sjednocení pozemků umožní obci jednodušší cestu ke zvelebení areálu a modernizaci zázemí. Do státního rozpočtu kromě kupní ceny 61 000 korun přibyla i náhrada za užívání pozemku.

 

Koupaliště se začalo stavět v roce 1966 a v současné době má padesátimetrový plavecký bazén, dětské koupaliště, vodní atrakce a kompletní zázemí včetně občerstvení. Je zde také možnost ubytování v chatkách anebo srubech. I díky tomu je vyhledávaným cílem turistů cestujících do česko-polského pohraničí anebo těch, které láká zdolávání nejníže položených míst České republiky. Ve Velké Kraši se totiž ve výšce 221 m. n. m. nachází nejnižší nadmořský bod Jesenického okresu.

 

Obec měla před 2. světovou válkou téměř 1 700 obyvatel. Po odsunu původního německého obyvatelstva se počet obyvatel snížil na 956 a od té doby zůstal v podstatě stejný.

Přílohy:koupaliště - foto (1).JPGkoupaliště - ortofoto.jpgkoupaliště - foto (2).JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.