ÚZSVM vyhlásil architektonickou soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

22.08.2022

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinil další důležitý krok v záchraně výjimečné kulturní památky s pohnutou historií. Návrhy do architektonické soutěže na rekonstrukci areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti je možné podávat do 4. listopadu 2022.

„Záchraně této kulturní památky věnujeme maximální pozornost a děláme vše pro to, abychom jí vdechli nový život a současně veškeré práce s ohledem na její historický význam co nejvíce urychlili. Architektonická soutěž je nejtransparentnější způsob, který umožní posouzení více různých variant řešení a výběr nejlepší z nich odbornou porotou složenou z významných českých i zahraničních architektů,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu a připomněla, že v areálu bývalé věznice vznikne Muzeum totality, které bude připomínat její nechvalně proslulou minulost, a současně zde budou umístěny složky Ministerstva spravedlnosti.

 

Budoucnost této památky je pro nás jednoznačnou prioritou. Jsem proto velmi rád, že členem odborné poroty, která bude návrhy zaslané do architektonické soutěže vyhodnocovat, je i zástupce našeho města. Věřím, že budoucí podoba areálu bývalé věznice bude nejen důstojnou připomínkou jeho nechvalně proslulé minulosti, ale zároveň bude respektovat architektonické hodnoty městské památkové zóny,“ řekl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Cílem architektonické soutěže je stavební obnova památkově chráněného areálu historické budovy bývalé věznice s ohledem na zachování autenticity části prostor věznice (zejména z období 50. let 20. století), v nichž bude vybudováno důstojné Muzeum totality. Další část areálu bude sloužit okresnímu soudu, okresnímu státnímu zastupitelství a probační a mediační službě.

 

Více informací o architektonické soutěži naleznete zde a také na stránkách Národního elektronického nástroje zde.

 

O jednotlivých krocích směřujících k záchraně bývalé věznice v Uherském Hradišti ÚZSVM průběžně informuje na svých webových stránkách a sociálních sítích. Klíčové momenty historie i současnosti a aktuální informace o rekonstrukci areálu včetně plánů do budoucna a přehledné časové osy nalezne veřejnost také na speciální stránce, která je dostupná na adrese www.uzsvm.cz/vezniceuh.

Přílohy:IMG_D-103_(1)_u.jpgDSCN3598_u.jpgDSCN3711_u.jpgDSCN3620_.jpgDSCN3612-u.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.