Výjimečný areál Hanáckých kasáren hledá nového vlastníka, minimální cena činí 111 milionů korun

04. 07. 2024
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hledá definitivního vlastníka pro jedinečnou nemovitost v centru Olomouce. Na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz dnes vyhlásil další kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí, v němž minimální cena za historický areál Hanáckých kasáren činí 111 milionů korun.
Více...

ÚZSVM vyhlásil největší prodej ve své historii – areál zámku Štiřín

17. 05. 2024
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz zveřejnil výběrové řízení s elektronickou aukcí výjimečného areálu zámku Štiřín nacházejícího se blízko Prahy. Donedávna sloužil areál jako hotel s restaurací, wellness centrem a golfovým hřištěm. Jedná se o unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s historicky nejvyšší vyhlášenou minimální cenou. Ta činí 3,3 miliardy korun.
Více...

Záchrana výjimečné historické památky, části bývalého Klárova ústavu slepců, začíná!

08. 02. 2024
Úřad vlády a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinily důležitý krok v záchraně nové budovy bývalého Klárova ústavu slepců čp. 627, významné kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy na nábřeží Edvarda Beneše naproti Strakově akademii. Je vypsána zakázka na generálního projektanta rekonstrukce objektu.
Více...

Výsledkem historicky největší inventury státního majetku je téměř 29 tisíc nepotřebných nemovitostí

12. 10. 2023
Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zpracovaly historicky největší přehled nepotřebných státních nemovitostí. ÚZSVM v únoru letošního roku oslovil 495 státních institucí, jako jsou ministerstva, příspěvkové organizace či státní podniky. Celkem 135 z nich označilo jako nepotřebné rekordních 28 729 nemovitostí.
Více...

Počet nemovitostí zapsaných na zaniklé státní instituce klesl již o 95 %

05. 09. 2023
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se do poloviny roku 2023 podařilo snížit počet nemovitostí zapsaných na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 95 % (tj. o 8 720 nemovitostí). Klesl také počet nedohledaných a zaniklých subjektů, a to o téměř 87 % (tj. o 1 116 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu, který ÚZSVM v roce 2015 vytvořil vlastními silami.
Více...

Tisícům nemovitostí v katastru stále chybí správný vlastník, lhůta pro přihlášení uplyne na konci tohoto roku

25. 05. 2023
V katastru nemovitostí bylo k 1. únoru 2023 evidováno celkem 121 423 nedostatečně identifikovaných osob, na které bylo zapsáno 342 952 položek. Reálně se jedná o 150 559 unikátních nemovitostí (147 004 pozemků a 3 555 staveb), neboť jednu nemovitost může spoluvlastnit více nedostatečně identifikovaných vlastníků a stejně tak jeden neidentifikovaný vlastník může být majitelem několika nemovitostí. Pokud se vlastník nemovitosti nepřihlásí nejpozději do 31. 12. 2023, uběhne lhůta stanovená občanským zákoníkem a majetek přejde na stát.
Více...

Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

07. 02. 2023
Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) výrazně zjednoduší převody nepotřebných nemovitostí státu, které pak obce a kraje mohou využít pro svůj rozvoj. Samosprávy budou mít také lepší přehled o nemovitostech jednotlivých státních institucí, které se na jejich území nacházejí.
Více...

ÚZSVM dosáhl v roce 2022 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

02. 02. 2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v loňském roce příjmů ve výši 1,79 miliardy korun. Jedná se o druhý nejlepší výsledek ve dvacetileté historii úřadu. Navýšené příjmy podle státního rozpočtu (1,45 miliardy korun) se tak podařilo naplnit o více než 23 %. Navíc v uplynulém roce příjmy ÚZSVM převýšily výdaje o 175,3 milionu korun.
Více...

ÚZSVM už vyřešil přes 50 tisíc nemovitostí s nesprávně zapsanými vlastníky

17. 01. 2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce roku 2022 zahájil šetření u 91 029 položek zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Z tohoto počtu se mu podařilo vyřešit již 50 809 nemovitostí. Nejčastějším výsledkem šetření bylo podání podnětu k zahájení dědického řízení, protože vlastník již nežije (přes 63 % případů).
Více...

ÚZSVM nabízí lukrativní nemovitosti po celé republice

05. 01. 2023
Napříč Českou republikou hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nové vlastníky pro mnoho zajímavých nemovitostí, které nabízí v transparentních výběrových řízeních s elektronickou aukcí na svých stránkách www.nabidkamajetku.cz. Nabídky mají různý charakter, od komerčních nemovitostí, přes byty, rodinné domy, zemědělské usedlosti, historicky a architektonicky cenné objekty až po pozemky v exkluzivních lokalitách.
Více...

Architektonická soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti zná svého vítěze

21. 11. 2022
Historicky první architektonická soutěž vyhlášená Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), která se týkala stavební obnovy památkově chráněného areálu historické budovy bývalé věznice v Uherském Hradišti, má svého vítěze. Z devíti zaslaných návrhů odborná porota složená z významných českých i zahraničních architektů, budoucích uživatelů areálu a zástupců ÚZSVM a města Uherské Hradiště vybrala jako nejlepší návrh pražského studia ov architekti.
Více...

Aukce bývalého Skloexportu vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak vyhlásí další kolo prodeje

16. 11. 2022
Dnešní první kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí na budovu bývalého Skloexportu, který se nachází v širším centru Liberce, vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci 8 milionů korun složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl.
Více...

ÚZSVM vyhlásil architektonickou soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

22. 08. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinil další důležitý krok v záchraně výjimečné kulturní památky s pohnutou historií. Návrhy do architektonické soutěže na rekonstrukci areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti je možné podávat do 4. listopadu 2022.
Více...

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak osloví stávajícího nájemce

10. 08. 2022
Dnešní třetí kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda a 50 milionů korun, vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce Paláce Broadway se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci 20 milionů korun složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce neučinil. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto nyní v souladu s uzavřenou smlouvou převzatou od tehdejší Správy železniční dopravní cesty osloví stávajícího nájemce k podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny.
Více...

20 let ÚZSVM: Přes bilion korun uhájených v soudních sporech a 24 miliard odvedených do státního rozpočtu

01. 07. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) slaví 20 let od svého založení. Za tuto dobu jeho právní zástupci uhájili státu v majetkových soudních sporech přes 1 bilion korun a do státního rozpočtu odvedl ÚZSVM přes 24 miliard korun. ÚZSVM rovněž snížil počet bezprizorních státních nemovitostí o 85 % a více než 43 tisícům nemovitostí dohledal správné vlastníky.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.